Windykacja

Kancelaria Malinowscy i Wspólnicy. Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. p. świadczy kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności. Kancelaria oferuje pomoc w odzyskaniu należności od dłużników, począwszy od sporządzenia wezwania do zapłaty, poprzez negocjacje, sporządzenie pozwu o zapłatę i reprezentację w postępowaniu sądowym oraz egzekucyjnym.

 

W ramach postępowania sądowego:

  • przygotowujemy i weryfikujemy od strony formalno-prawnej dokumenty umożliwiające skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego,

  • przygotowujemy i składamy do właściwego sądu pozew do postępowania nakazowego lub upominawczego,

  • reprezentujemy Klienta w sądzie.

 

W ramach postępowania egzekucyjnego:

  • weryfikujemy stan majątku dłużnika w stosunku do którego zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne,

  • przygotowujemy stosowne wnioski egzekucyjne – uwzględniając stopień uchylania się dłużnika od zapłaty,

  • reprezentujemy Klienta w toku postępowania egzekucyjnego oraz w trakcie dokonywanych przez organ egzekucyjny czynności komorniczych,

  • monitorujemy przebieg postępowania egzekucyjnego.

 

Dokładnie weryfikujemy wskazane przez Klientów firmy, oddając Klientom do dyspozycji niezbędną informację handlową. Oferujemy m.in. kontrolę stanu faktycznego kontrahentów, ich stanu majątkowego, wiarygodności płatniczej, płynności finansowej, opinii w środowisku, rzetelności w kontaktach handlowych.

Silną stroną Kancelarii jest liczny zespół doświadczonych prawników i radców prawnych. Struktura Kancelarii opiera się na zespołach przygotowanych do prowadzenia postępowań podzielonych ze względu na ich charakter oraz etap.

Prowadzimy sprawy zlecone zarówno przez osoby fizyczne jak i prawne. Czynności dokonujemy na wszystkich etapach, bez względu na wysokość roszczenia, termin powstania, skalę trudności.

Wszelkie działania windykacyjne prowadzone są w sposób efektywny oraz z poszanowaniem prawa.

Prawnicy w dziale Windykacja: